Eriksen ka arritur në Milano, ja çka pritet të ndodh!

Media të ndryshme në Itali raportojnë se Christian Eriksen është kthyer në Milano dhe tashmë është takuar me shefin ekzekutiv të Interit, Giuseppe Marotta.Sky Sport dhe Il Corriere dello Sport njoftojnë se danezi ka arritur të martën në qytetin e Milanos dhe është takuar me drejtorin e klubit para se t’u nënshtrohet ekzaminimeve të reja … Read more

Oferta gati: Milan arrin transferin e rradhës!

Milan është duke insistuar fuqishëm në merkato për objektivët që i ka caktuar vetes.Rossonerët tashmë kanë arritur disa marrëveshje por nuk e kanë ndërmend të ndalen me kaq për shkak se një emër shumë i rëndësishëm është pranë transferimit në San Siro. Siç raporton Mail Sport, Rafa Benitez i ka komunikuar James Rodriguezit që më … Read more

Liverpool-Jurgen Klopp largon 6 lojtarë nga ekipi i tij!!

Përderisa verën e kaluar arritën në Anfield Road emra të mëdhenj si Diogo Jota dhe Thiago, ka qenë një kohë më e qetë këtë afat transferimesh.Sigurisht, ardhja e Ibrahima Konate më herët ishte investim i duhur, por fokusi i gjermanit do të jetë në spastrimin e skuadrës. Në të vërtetë, The Daily Mirror pretendon se … Read more

Dalin fotot e Neymar gjatë pushimeve,fiziku i tij habit fansat

Sezoni i PSG 2021/22 filloi të dielën mbrëma në Superkupën e Francës.Skuadra e Mauricio Pochettino u mund 1-0 nga Lille në atë ndeshje mjaft të zhurmshme në Tel Aviv.PSG ishte pa një numër të madh të super -yjeve, përfshirë futbollistin më të shtrenjtë në botë Neymar, i cili gjithashtu do të jetë i padisponueshëm në … Read more

Juventusi i cakton çmimin lojtarit-Bayerni e kërkon me ngulm

Bayern Munich thuhet se është i interesuar për mbrojtësin e Juventusit, Danilo, por klubi italian po kërkon 30 milionë euro për brazilianin.Sipas mediumit Sky Sport Italia, kampionët e Bundesligës kanë pyetur për mbrojtësin brazilian, por Juventusi e ka refuzuar qasjen.Bavarezët janë në kërkim të një mbrojtësi të ri të djathtë dhe trajneri Julian Nagelsmann, sipas … Read more

Real Madridi ka gati një ofertë të majme për mbrojtesin e kombetares spanjolle

Real Madridi ka mbetur pa dy qendërmbrojtësit Sergio Ramos dhe Raphael Varane që u larguan këtë verë.Veterani spanjoll u largua si futbollist i lirë për t’iu bashkuar PSG-së, derisa Raphael Varane u transferua te Manchester United.Los Blancos për repartin defensivë kanë marrë David Alaban dhe janë në kërkim të një tjetër mbrojtësi. Trajneri Carlo Ancelotti … Read more

Klubi i madh europian i ofron 100 milionë euro plus nje lojtar për Lukakun, Interi i përgjigjet

Interi e ka hedhur poshtë një ofertë në vlerë prej 100 milionë eurove plus Marcos Alonson nga Chelsea për Romelu Lukakun, sipas mediave italiane, të cilat paralajmërojnë se nuk ka mbaruar me kaq.Chelsea është në kërkim të një sul.muesi këtë verë dhe sytë i kah ka sul.muesi belg i Interit.Sipas Sky Sport Italia, oferta e … Read more

Nuk mjafton vetem Isco, Milan kerkon edhe yllin tjeter te Realit

Milani thuhet se është në bisedime me Real Madridin për marrëveshje të mundshme për Iscon dhe Alvaro Odriozolan.Tuttosport raporton se kuqezinjtë kanë kontaktuar gjigantët spanjollë për marrëveshje tjera, pas asaj të Brahim Diaz.Mbrojtësi i majtë Theo Hernandez u transferua nga Los Blancos në Milano përpara sezonit 2019-20 dhe raporti beson se mbrojtësi i djathtë Odriozola … Read more

Ndryshon situata: Ronaldo tek gjiganti europian!

Cristiano Ronaldo tashmë është rikthyer nga pushimet dhe po kërkon që këto ditë të zgjidhë të ardhmen e tij që ka javë që ‘mbahet në ajër’.Portugezi duket se do të largohet nga Biankonerët dhe tashmë është zgjedhur skuadra ku CR7 do vazhdojë karierën e tij. Real Madrid ka shprehur gatishmërinë për transferimin e Kylian Mbappe … Read more

Manchester City gati ta thyej rekordin e transferimeve në Premierligë!!

Manchester City po afrohet për të nënshkruar me lojtarin e Anglisë, Jack Grealish, pas hapjes së negociatave javët e fundit.Sipas ekspertit të transferimeve Fabrizio Romano: “Manchester City tani është në kontakt të drejtpërdrejtë me Aston Villan për Jack Grealish. Negociatat në vazhdim për të arritur një marrëveshje – nuk do të zgjasë shumë, vendimi do … Read more