Arsenali i vjedh nga dora transferin Juventusit!!

Arsenal thuhet se ka ofruar 34 milion £ për mesfushorin Manuel Locatelli këtë verë, por ata përballen me një konkurrencë të ashpër për nënshkrimin e tij.Topçinjtë janë midis disa klubeve të interesuar për të nënshkruar me Locatellin pasi ai shkëlqeu për Azzuret gjatë Kampionatit Evropian të kësaj vere.

Por Juventus gjithashtu thuhet se është i etur për një lëvizje për 23-vjeçarin dhe thuhet se ka ofruar 25 milion £ plus një mesfushor të ri ndërsa ata kërkojnë të mposhtin Arsenalin për të transferuar yllin në rritje.Mikel Arteta kërkon një mesfushor të ri një, me Granit Xhakan në prag të largimit drejt Romës.

Vetëm javën e kaluar, Juventusi i kishte ofruar Sassuolos një marrëveshje shkëmbimi lojtar plus-para për Locatelli me mesfushorin Nicolo Fagioli të përdorur si peshë e lehtë në marrëveshje.

Por përfaqësuesi i Fagioli Andrea D’Amico thotë se 20-vjeçari premtues nuk do të largohet nga Torino .Ai i tha Sky Sport Italia: “Unë mendoj se Massimiliano Allegri dëshiron ta shohë atë [Fagioli] në stërvitje për të kuptuar nëse ai mund të jetë i dobishëm gjatë sezonit.Sipas raportit, Locatelli dëshiron të luajë në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm, diçka që Arsenali nuk mund tja ofrojë pasi përfundoi e teta në Premier League.

Arsenali nuk ka luajtur në Champions për katër vjet,dhe sezoni i ardhshëm do të jetë i pari jashtë Evropës në 25 vjet – një detaj kyç që, në mënyrë të pashmangshme, do t’i shohë ata të humbasin garën për Locatellin.