Para ndeshjes kryesore kundër Polonisë, Shqipëria merr një lajm të mirë dhe një të keq

Fitorja me Hungarinë në Budapest ishte historike, spektakolare dhe mjaft e rëndësishme për ecurinë e Kombëtares Shqiptare në ecurinë e eliminatoreve të Katar 2022, megjithatë festa nuk mund të vijojë gjatë.Kjo pasi të martën në mbrëmje kuqezinjtë i pret një tjetër finale, akoma më e rëndësishme se ajo ndaj maxharëve, këtë herë në “Air Albania” … Read more

Ancelotti kërkon me çdo kusht mbrojtësin e Premier Ligës!

Real Madrid është i fokusuar në transferimin e disa lojtarëve falas verën e ardhshme dhe është gati të bëjë një ofertë për mbrojtësin e Chelsea Antonio Rudiger.Pishina e agjencisë falas do të jetë shtëpia e dytë e Realit në fund të sezonit. Kylian Mbappe i Paris Saint-Germain është objektivi i ëndrrave, ndërsa vazhdojnë kontaktet me … Read more

Thomas Tuchel zbulon se kush duhet ta fitojë Topin e Artë

Thomas Tuchel ka mbështetur mesfushorin e tij tek Chelsea, Jorginho për të fituar Topin e Artë pas një viti të mrekullueshëm për klubin dhe vendin.Pasi fitoi Ligën e Kampionëve me Blutë në maj, mesfushori vazhdoi të luante një rol vendimtar në triumfin e Italisë në Euro 2020. Tuchel ka thënë se Jorginho ‘e meriton’ çmimin, … Read more

Ronaldo sjell shokun e skuadrës Juventin tek United !!

Cristiano Ronaldo shpreson që Manchester United të nënshkruajë me një nga ish-shokët e tij të skuadrës, edhe pse mund të kushtojë mbi 100 milionë euro.Portugezi befasisht u kthye në Old Trafford këtë verë, duke lëvizur zyrtarisht në ditën e fundit të afatit kalimtar, e që menjëherë kishte ndikim me golat e tij në lojën e … Read more

Messi zbulon sekretin e gushtit , çka ndodhi në Barcelonë dhe pse zgjodhi PSG !!

Leo Messi zbulon se ishte kontaktuar nga disa klube pasi Barcelona njoftoi ndërprerjen e bashkëpunimit, ai vendosi për PSG-në sepse ishte tërhequr nga projekti dhe ambiciet e “shenjtorëve”, si dhe një ekip fantastik që aspiron për të gjitha titujt. Verën e kaluar, Leo Messi u largua nga Barcelona dhe vendosi për një aventurë në PSG. … Read more

Dështojnë negociatat për renovim-Ylli Bayernit dëshiron largimin!!

Qendërmbrojtësi i Bayern Munich, Niklas Süle ka gjasa të largohet nga Allianz Arena në një transferim falas në verë me bisedimet për një kontratë të re të stagnuara tashmë.Kampionët aktual të Evropës Chelsea janë në mesin e skuadrava që janë të interesuar për Süle, pasi ata janë në kërkim të një mbrojtësi të ri qendror … Read more

Topi i Artë 2021:Rënditja e favoritëve kryesor për trofeun

Lista e ngushtë prej 30 lojtarësh për Topin e Artë të vitit 2021 është shpallur, dhe ka shumë lojtarë për të cilët mendoni se do të jenë fitues.Lionel Messi po lufton për çmimin e tij të shtatë, dhe ndërsa ai është i garantuar të jetë në krye të klasifikimit, ka shumë superstarë të tjerë nga … Read more

Laporta aktivizohet , transferon dy yjet e Seria A në Janar !!

Një fillim sezoni katas.trofal për Barcelonën ka bërë që katalanasit të kthejnë sytë kah merkatoja e janarit për të përfor.cuar urgjentisht skuadrën.Katalanasit tashmë kanë zgjedhur dy emra potencial të cilët priten të transferohet nga Joan Laporta.Reparti i mesfushës është ai që ka nevojë të menjëhershme për tu ndërhyrë. Franck Kessie dhe Marcel Brozovic janë dy … Read more