Barcelona nxjerrë në shitje 3 lojtarë këtë javë!!

Barcelona po përpiqet të lehtësojë problemet financiare në mënyrë që të regjistrojë kontratën e re të Lionel Messit dhe tre mbrojtës mund të shiten këtë javë.Messi thuhet se ka rënë dakord për një marrëveshje të re pesë vjeçare tek Barcelona, megjithëse nuk është bërë asnjë njoftim zyrtar, që do ta shihte atë të ndërpresë 50% të pagës nga marrëveshja e tij e mëparshme.

Sidoqoftë nevoja e dëshpëruar e klubit për të ulur faturën e tyre të pagave nuk po ndalet këtu, me uljen e nevojshme në mënyrë që të regjistrohen nënshkrimet e reja Sergio Aguero, Memphis Depay dhe Eric Garcia, në mënyrë që ata të mund të luajnë sezonin e ardhshëm.Antoine Griezmann duket se do të jetë më i mundshmi për tu sakrifikuar, me klubin që përpiqet të negociojë një lëvizje për ta dërguar atë përsëri në Atletico Madrid.

Sipas SPORT, Clement Lenglet, Sergino Dest dhe Samuel Umtiti janë të gjithë në dispozicion dhe mund të largohen nga Nou Camp sa më shpejt që këtë javë.