Zyrtare:Pedri vendos për të ardhmen e tij!

Ylli i Barcelonës Pedri ka arritur një marrëveshje me klubin për një kontratë të re afatgjatë.Marrëveshja e re do ta blindoje 18-vjeçarin me ekipin Blaugrana deri në vitin 2026 dhe përfshin një klauzolë astronimike prej 1 miliardë eurosh.Pedri u bë i famshëm sezonin e kaluar, duke shkëlqyer në një skuadër të ‘copëtuar’ të Barcelonës,gjithashtu ishte … Read more

Luka magjistari , shënon super Goooll nga Goditja e dënimit !!

Luka Modric gol nga gjuajtja e lirë kundër Sllovakisë!Kroacia ka arritur të barazojë rezultatin kundër Sllovakisë.Një ndeshje interesante pasi Kroacia nuk ka qenë në gjendje të dominojë këtë ndeshje siç pritej. Luka Modric erdhi në ndihmë në pjesën e dytë kur Kroacia mori një goditje dënimi në një pozicion të rrezikshëm.Modric gjuajti dhe ai ishte … Read more

Reja përgatit katër ndryshime, me këtë formacion Shqipëria do të tenton fitorën ndaj Polonisë

Shqipëria luan një nga ndeshjet më të rëndësishme të viteve të fundit, pasi do të presë Poloninë në “Air Albania”, në një ndeshje direkte për vendin e dytë në grupin eliminator të Botërorit Katar 2022 dhe një fitore do të na afronte ndjeshëm me objektivin. Në impiantin modern kuqezi do të ketë vend për rreth … Read more

Interi fillon negociatat me sulmuesin francez!

Interi ka shfaqur interes për sulmuesin e Arsenalit, Alexandre Lacazette pasi francezi po përgatitet të largohet nga Topçinjtë në muajt e ardhshëm.Lacazette është në vitin e fundit të kontratës së tij me Arsenalin dhe është lënë jashtë në të shumtën e ndeshjeve nga Mikel Arteta në Premier League. Francezi nuk ka filluar ende një ndeshje … Read more

Nënkryetari i Barcelonës flet për shanset e transferimit të Haaland !!

Nënkryetari i Barcelonës, Rafael Yuste ka pranuar se do të jetë e vështirë për klubin të nënshkruajë me sulmuesin e Borussia Dortmund, Erling Haaland.Përfaqësuesit e norvegjezit u panë në Kataloni në fillim të këtij viti dhe u raportua se ata kishin zhvilluar bisedime me Blaugranët në lidhje me një lëvizje në të ardhmen. Por vështirësitë … Read more

Oferta gati , Reali dëshiron yllin e Chelseas në Janar.

Sipas ABC, Real Madridi është duke u përgatitur për t’i ofruar një ofertë kontrate Antonio Rudiger në janar.Reprezentuesi gjerman është në vitin e fundit të marrëveshjes së tij me Chelsean dhe do të bëhet një agjent i lirë në 2022 nëse nuk arrihet marrëveshje për zgjatjen e afatit,përcjell ORAinfo. Real nënshkroi me David Alaba për … Read more

E FUNDIT:Lojtarit që nuk po i ec te Reali , po transferohet në Janar tek Inter !!

Inter është duke u përgatitur për afatin kalimtar të janarit.“Neurazzurët” duan përforcime ngase kanë synim të rimbrojnë titullin e Seria A, transmeton lajmi.net. Sipas Gazzetta dello Sport, Inter e ka vënë në ‘shënjestër’ futbollistin e Real Madridit, Luka Jovic.Jovic ka qenë një ndër dështakët më të mëdhenj që prej kalimit te “Los Blancos” duke mos … Read more

Rikthehet Zizu , dhe pritet ta drejtoj skuadrën suprizë !!

Zinedine Zidane, emri i fundit që po lidhet me punën e trajnerit te Newcastle.Ish-trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane po diskutohet brenda drejtuesve të klubit anglez, Newcastle United.Pronarët e rinj të Newcastle pritet që së shpejti t’i tregojnë derën menaxherit Steve Bruce, kjo pavarësisht se nuk ka ende zëvendësim për të. Në vend të tij, … Read more