Superkompjuteri parashikon fituesin e Premierligës 2021/2022

Manchester City do të mbrojë titullin kampion në Premier League, sipas Superkompjuterit që parashikon se çfarë do të ndodhë në sezonin e ardhshëm.City fitoj titullin në maj, kur mposhti rivalët Manchester United me 12 pikë, për të rimarrë trofeun që ata humbën nga Liverpooli një vit më parë.Ekipi i Pep Guardiolas do ta fillojë sezzonin … Read more

Milan humb durimin , fillon largimet largohen 3 lojtarë !!

Milan, lamtumirë e trefishtë. Njoftimi: “Shitje e afërt, sepse…”.Nuk ka shumë dyshime, Hauge do të jetë lojtari i ardhshëm që do të largohet nga Milani.Norvegjezi, pas më pak se një viti, tashmë ka valixhet në dorë për të fluturuar për në Gjermani.Një shitje që do t’i lejojë kuqezinjtë të planifikojnë një fitim të mirë kapitali, … Read more

Formacioni i Cityt për sezonin e ri , PA KONKURENC !!

Tre formacionet e ‘fr.ikshme’ me të cilat mund të luajë City në edicionin e ri – a mund t’i ndalë ndokush?Manchester City ka një skuadër të ndërtuar tashmë, por opsionet e tyre me transferimet e mundshme të Jack Grealish dhe Harry Kane janë thjesht të fr.ikshme.Kampioni i Ligës Premier e kanë të vështirë të realizojnë … Read more

Werner po transferohet tek gjiganti i Serie A

Timo Werner tek gjiganti i Serie A.Sul.muesi gjerman nuk kaloi aspak një sezon të mirë me Chelsean gjë që mund të sjellë largimin e tij nga Stamord Bridge pas vetëm një viti tek kjo skuadër.Mirëpo Timo Werner nuk do ta ketë të vështirë për të gjetur një skuadër ku mund të luajë në nivelet më … Read more

Lajm i madh nga italia: Shevchenko merr drejtimin e skuadrës nga Serie A

Shevchenko merr drejtimin e skuadrës italiane.Selektori i deritanishëm i Ukrainës, Andriy Shevchenko, karierën e tij pritet që ta vazhdojë në Serie A.Të hënën mediat italiane raportuan që pas dorëheqjes së befasishme nga kombëtarja ukrainase ai mund të marrë drejtimin e një skuadre të Serie A. Ukrainasi në Itali ka qenë pjesë e skuadrës së Milan … Read more

Supergoli i Memphis Depay gjatë miqësores së djeshme!!

Memphis Depay mund të jetë një nga nënshkrimet më të mira të Barcelonës në kohët e fundit.Holandezi mbërriti nga Lyon në një transferim falas këtë verë dhe ai tashmë po tregon cilësinë e tij të pamohueshme në para-sezon.Depay bëri debutimin e tij në fitoren e fundit 3-1 ndaj Girona dhe ai shënoi golin e tretë … Read more

Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo: Wayne Rooney zgjedh më të mirin e të gjitha kohërave!!

Dy nga lojtarët më të mëdhenj që kanë shkelur fushën e gjelbërt ka krijuar debat të madh nga tifozët e te dy palëve,duke u munduar në në të shumtën e rasteve të minimizojnë arritjet e njëri tjetrit.Sidoqoftë, sado zhgënjyese të jetë ndonjëherë, është gjithmonë interesante të dëgjosh atë që thonë disa nga bashkëkohësit e tyre. … Read more

LAJMI FUNDIT!!Juventus arrinë marëveshje me yllin brazilian

Kaio Jorge është vendosur për një transferim te Juventusi dhe sulmuesi brazilian pritet të mbërrijë në Itali për testet e tij mjekësore brenda pak ditësh.Sipas mediumit La Gazzetta dello Sport, 19-vjeçari mund të udhëtojë në Torino brenda pak ditësh, ku ai duhet t’i nënshtrohet ekzaminimeve të nevojshme mjekësore dhe të nënshkruajë marrëveshjen e tij me … Read more

Marrëveshja është arritur: Milan transferon super mesfushorin për 20 milionë euro

Rosonerët kanë siguruar goditjen e rradhës në merkato.Paolo Maldini dhe Ricky Massara po punojnë për skuadrën e sezonit të ardhshëm.Sipas raportimeve të fundit Milan ka siguruar përforcimin e rradhës dhe se zyrtarizimi është vetëëm çështje kohe.Rosonerët janë në kërkim të një mesfushori, pasiqë Kessie dhe Bennacer nuk do të luajnë gjatë zhvillimit të Kupës së … Read more

Marotta befason Juventusin, Inter rrëmben yllin e dëshiruar nga Biankonerët

Marotta ia rrëmben Biankonerëve yllin e dëshiruar.Miralem Pjanic mund të kthehet në Serinë A pas një sezoni zhgënjyes të kaluar te Barcelona.Boshnjaku kërkon të kthehet tek Juventus, por bardhezinjtë nuk mund ta marrin pas larguar ansjë nga mesfushorët e pranishëm aktualisht në ekip. Nga kjo situatë duket se është e gatshme të përfitojë Inter-i.Për momentin … Read more