Dalin fotot e Neymar gjatë pushimeve,fiziku i tij habit fansat

Sezoni i PSG 2021/22 filloi të dielën mbrëma në Superkupën e Francës.Skuadra e Mauricio Pochettino u mund 1-0 nga Lille në atë ndeshje mjaft të zhurmshme në Tel Aviv.PSG ishte pa një numër të madh të super -yjeve, përfshirë futbollistin më të shtrenjtë në botë Neymar, i cili gjithashtu do të jetë i padisponueshëm në ndeshjen e parë të Ligue 1 kundër Troyes të Shtunën.29-vjeçari është ende me pushime pasi luajti në Copa America 2021 gjatë verës, një turne në të cilin skuadra e tij Brazili u mund në finale nga Argjentina e Lionel Messit.

Eshtë një pushim i merituar për Neymar, i cili u emërua në formacionin më të mirë të turneut të Amerikës së Jugut pasi shënoi dy gola dhe kontribuoi me tre asistime.Por pavarësisht faktit se ai është në pushim, ish -lojtari i Barcelonës po kritikohet në rrjetet sociale për fizikun e tij.Imazhet e Neymar që duket pak jashtë formës për një atlet të nivelit elitar kanë bërë xhiron në Twitter, me një postim të ardhur nga gazetari i RMC Sport, Daniel Riolo.

Hidhini një sy fotove të Neymar dhe do të habiteni….