E PABESUESHME : Pjanic nuk dëshiron më Barcën , sakrifikon diqka të madhe për Seria A !!


Mediat italiane raportojnë se Miralem Pjanic është gati të ulë pagën e tij vetëm për tu kthyer në Juventus.”Playmakeri” boshnjak është në plan të dytë te trajneri i Barçës Kuman dhe shpesh mbetet në stol, kështu që ai dëshiron të ndryshojë mjedisin.

Massimiliano Allegri kishte një bashkëpunim të shkëlqyeshëm me Pjanic dhe dëshiron ta ketë përsëri në ekipin e tij, kështu që ai i tha menaxhmentit që të përpiqen ta sjellin Boshnjakun përsëri në Torino.Juventus ka bërë kontakte me Barcelonën dhe është duke kërkuar lojtarin në një huazim një vjeçare me të drejtën e blerjes verën e ardhshme. Për transferimin, Pjanic pranoi një ulje të konsiderueshme të pagës.