Formacioni i Cityt për sezonin e ri , PA KONKURENC !!


Tre formacionet e ‘fr.ikshme’ me të cilat mund të luajë City në edicionin e ri – a mund t’i ndalë ndokush?Manchester City ka një skuadër të ndërtuar tashmë, por opsionet e tyre me transferimet e mundshme të Jack Grealish dhe Harry Kane janë thjesht të fr.ikshme.Kampioni i Ligës Premier e kanë të vështirë të realizojnë këto dy transferime, pasi janë në pyetje mbi 200 milionë euro.

Të premten e javës së kaluar u raportua gjerësisht se City kishte paraqitur një ofertë rreth 100 milion euro për Grealish , ndërsa kapiteni anglez Kane nuk është paraqitur për stërvitjen e Spurs.“Nëse ata marrin Jack Grealish dhe Harry Kane, ne gjithashtu mund të mos shqetësohemi të garojmë në Ligën Premier sezonin e ardhshëm”, ishte deklarata nga ish-mesfushori i Spurs dhe Wolves, Jamie O’Hara në Sky Sports.Këtu janë tre formacionet e mundshme që Guardiola mund të paraqesë në edicionin e ardhshëm: