Interi fillon negociatat me sulmuesin francez!

Interi ka shfaqur interes për sulmuesin e Arsenalit, Alexandre Lacazette pasi francezi po përgatitet të largohet nga Topçinjtë në muajt e ardhshëm.Lacazette është në vitin e fundit të kontratës së tij me Arsenalin dhe është lënë jashtë në të shumtën e ndeshjeve nga Mikel Arteta në Premier League. Francezi nuk ka filluar ende një ndeshje lige këtë sezon, madje as nuk ka hyrë fare në fushë në fitoret e njëpasnjëshme kundër Norwich, Burnley dhe Tottenham muajin e kaluar.

90min raportoi në shtator se Lacazette ka gjasa të largohet nga Arsenali. Bisedimet për një kontratë të re janë mbajtur, por asnjë ofertë nuk është bërë dhe nuk ka pasur asnjë indikacion dhe asnjëra palë nuk dëshiron të zgjasë.Lyon është i interesuar të nënshkruajë përsëri me 30-vjeçarin, i cili shënoi 129 gola në 275 paraqitje me francezët.

Qëndrimi në Premier League gjithashtu nuk është jashtë tryezës pasi Lacazette është e hapur për të qëndruar në Londër, me opsionet e mundshme West Ham dhe Crystal Palace.

Lacazette ka më shumë gjasa të largohet si agjent i lirë në fund të sezonit sesa në janar, kur Arsenali ende mund të komandonte një tarifë të vogël transferimi për të.Në Itali, Gazzetta dello Sport shkruan se Interi po kërkon të forcohet në janar. Lacazette thuhet se është një nga opsionet që ata po shqyrtojnë, me një transferim falas në verë gjithashtu tërheqës.