Juventus dhe Manchester City negociojnë për shkëmbimin e madh në merkato.


Është ky lajmi që vjen nga Calciomercatonews.com, e cila shprehet se citizens po përpiqen të largojnë Bernardo Silvan pas nënshkrimit të Grealish nga Aston Villa.Ideja e klubit anglez është shkëmbimi i portugezit me Paulo Dybalan. Të dy lojtarët vlerësohet 60/70 milionë euro.

Deri në këtë moment, bardhezinjtë duken kundër këti opsioni pasi shpresojnë që argjentinasi të rinovojë kontratën e tij në skadencë.Takimi i rradhës me agjentët e tij është në fundin e muajit Gusht. Tashmë mbetet te presim se çfarë do të ndodhë…