Liverpooli përgatit superofert për yllin e Milanit!!

Liverpool po monitoron nga afër ngërçin e kontratës midis Franck Kessie dhe AC Milan këtë verë, përpara një lëvizje të mundshme për mesfushorin.Kessie po hyn në vitin e fundit të kontratës së tij me Rossonerët dhe Gazzetta Dello Sport pretendojnë se Liverpool mund të përfitojë nga situata.Raporti thekson se agjenti i Kessie do të takohet me bosët e Milanit javën e ardhshme dhe të dy palët do të përpiqen të arrijnë një marrëveshje të re pasi mesfushori i Bregut të Fildishtë të kthehet nga Lojërat Olimpike.

Por gjithashtu është vërejtur se klubet e Premier League monitorojnë nga afër mesfushorin, me Liverpool ekipin më të përmendur.Jurgen Klopp dëshiron të forcojë mesfushën pasi Georginio Wijnaldum u largua për në Paris Saint-Germain falas këtë verë.Një numër lojtarësh janë të lidhur, përfshirë Youri Tielemans dhe Renato Sanches, por Kessie si duket është preferenca kryesore e Klopp.


Ai është vlerësuar nga Transfermarkt me 49.5 milion funte, por duke pasur parasysh situatën e tij të kontratës, Liverpool mund të ndiejë se mund ta zbresë atë për shumë më pak se ajo tarifë.Milani mbetet i sigurt për ta mbajtur 24-vjeçarin në klub, por raporti pretendon se Reds mund t’i afrohen skuadrës së Serie A nëse kontrata e tij nuk zgjidhet në kohë.