Luka magjistari , shënon super Goooll nga Goditja e dënimit !!


Luka Modric gol nga gjuajtja e lirë kundër Sllovakisë!Kroacia ka arritur të barazojë rezultatin kundër Sllovakisë.Një ndeshje interesante pasi Kroacia nuk ka qenë në gjendje të dominojë këtë ndeshje siç pritej.

Luka Modric erdhi në ndihmë në pjesën e dytë kur Kroacia mori një goditje dënimi në një pozicion të rrezikshëm.Modric gjuajti dhe ai ishte me shumë fat që shënoi golin.Topi u kthye disi përmes murit dhe në portë. Një gol i rëndësishëm nga Modric pasi Kroacia është barazuar kundër Sllovakisë.VIDEO KETU