Pothuajse Zyrtare , Hazard largohet nga Reali mësohet klubi i ardhshëm !!


Chelsea ka nisur bisedimet me Real Madridin për kthimin e sulmuesit belg, Eden Hazard në “Stamford Bridge”.Hazard lojtari më i mirë i “Bluve” në vitet 2012-19 dhe ndër më të mirët në Premier League, për asnjë moment nuk është shfaqur në Spanjë me Real Madridin.

El Nacional raporton se këtë operacion e dëshirojnë tifozët e Chelsea, por edhe presidenti Abramovich.Bisedimet kanë nisur me Madridin që është plotësisht i hapur për të larguar Eden Hazard, lojtar i cili është më i paguari në skuadër.Operacioni pritet të vazhdojë në fundin e sezonit për të përmbyllur gjithçka në merkaton e verës.