Spektakël në “El Clasico” e legjendave, triumfion Real Madridi (video)


Legjendat e Real Madridit fituan 3-2 ndaj homologëve të Barcelonës në “El Clásico” e zhvilluar mbrëmë në Tel Aviv, konkretisht në “Bloomfield Stadium”. Skuadrat dhanë një shfaqje argëtuese, që prodhoi pesë gola dhe disa momente të shkëlqyeshme futbolli.

Ronaldinho shndërroi penalltinë në gol, për të zhbllokuar rezultatin, përpara se goditjet e Munitis dhe Alfonso në hapësirën e dy minutave të pjesës së dytë ta kthenin gjithçka në favor të të bardhëve. Jofre Mateu më vonë rivendosi barazinë, para se De la Red të gjuante bukur dhe të siguronte fitoren. Pjesa e parë provoi të ishte e barabartë, me raste në të dyja portat. E dyta u shoqërua me katër gola dhe emocione të forta për tifozët.

Barcelona-Real Madrid 2-3;Legjendat e Barçës: Angoy, Juan Carlos, Dehu, Tortolero, Goikoetxea, Deco, Mendieta, Harpoon, Rivaldo, Saviola, Ronaldinho (u aktivizuan si zëvendësues Guzmán, Amor, Ronald de Boer, Coco, Jofre Mateu dhe Okunowo).Legjendat e Real Madridit: Codina, Núñez, Iván Campo, Fernando Sanz, Roberto Carlos, Milla, Rivera, Figo, Amavisca, De la Red dhe Alfonso (u aktivizuan si zëvendësues Velasco, Víctor, Álex dhe Munitis)

Golat:1-0 (min. 27): Ronaldinho (pen)1-1 (min. 42): Munitis.1-2 (min. 44): Alfonso.2-2 (min. 60): Jofre Mateu.2-3 (min. 70): De la Red.