Super trasnferime , super 11-she . Si do duket Juventusi sezonin tjetër !!


MASSIMILIANO ALLEGRI është vendosur të mirëpresë fytyra të reja në Torino pasi është për të marrë drejtimin e Juventusit.Trajneri italian u shkarkua nga Allianz Stadium në vitin 2019, por atij i është besuar që ta kthejë Zonjën e Vjetër në rrugët e fitores pasi zëvendësoi Andrea Pirlo.

Pas nëntë titujve radhazi të Serie A, Interi i dha fund dominimit të tyre në sezonin 2020-21 duke fituar Skudeton e tyre të parë që nga viti 2010.Juventusi pësoi një fushatë të mjerueshme të nivelit të lartë dhe siguroi vendin e katërt në tabelë në ndeshjen e fundit të fushatës pasi Napoli barazoi kundër Hellas Verona.Një nga detyrat më të mëdha të Allegrit që nga kthimi ka qenë të zgjidhte të ardhmen e Cristiano Ronaldos, i cili ka vetëm një vit nga kontrata e tij.

Por, pavarësisht se sulmuesi ishte i lidhur me lëvizjet te Manchester United dhe Paris Saint-Germain, ai duket se do të mbetet në Itali.Këtu SunSport shikon se si Juventusi mund të rreshtohet në termin 2021-22.Ish portieri i Arsenalit, Wojciech Szczesny pritet të ruajë vendin e tij mes shtyllave.Nuk ka gjasa që të ketë ndonjë fytyrë të re në katërshin e mbrojtjes, me Danilo të vendosur për të filluar në të djathtë dhe Alex Sandro të paraqitet në anën e kundërt.

Me Giorgio Chiellini tani një agjent i lirë, çifti i qendërmbrojtësit ka të ngjarë të përbëhet nga Matthijs De Ligt dhe Leonardo Bonucci.Ikona e Topçinjve Aaron Ramsey përballet me një të ardhme të pasigurt në Juventus, së bashku me mesfushorët qendrorë Adrien Rabiot dhe Arthur.Lojtari i ri amerikan Weston McKennie duhet të mbajë pozicionin e tij në mes të fushës dhe ai mund të jetë partner pranë fituesit të Italisë në Euro 2020 Manuel Locatelli.

Ylli i Sassuolo, 23 vjeç, ka qenë subjekt i një oferte nga Arsenal, por kuptohet se ai preferon të bashkohet me Juventusin.Bashkatdhetari i Locatelli, Federico Chiesa i cili u emërua në Ekipin e Euro 2020 të Turneut ka të ngjarë të fillojë në krahun e majtë.Mikkel Damsgaard i Danimarkës mund të vendoset në krahun e kundërt, nëse Juventusi fiton garën për të siguruar shërbimet e yllës së Sampdoria.

Ronaldo përsëri do të drejtojë sulmin e Juves për fushatën e katërt radhazi, ku ai mund të luajë së bashku me Gabriel Jesus të Manchester City.Braziliani po shikohet nga mbajtësit e Coppa Italia për të siguruar konkurrencë për Ronaldon dhe Alvaro Morata.City mund të jetë i përgatitur të ndahet me Jezusin ndërsa ata kërkojnë të mbledhin fonde për të nënshkruar me Jack Grealish dhe Harry Kane.Ja si do të duket skuadra e Allegrit vitin e ardhshëm.