Supergoli i Memphis Depay gjatë miqësores së djeshme!!

Memphis Depay mund të jetë një nga nënshkrimet më të mira të Barcelonës në kohët e fundit.Holandezi mbërriti nga Lyon në një transferim falas këtë verë dhe ai tashmë po tregon cilësinë e tij të pamohueshme në para-sezon.Depay bëri debutimin e tij në fitoren e fundit 3-1 ndaj Girona dhe ai shënoi golin e tretë të ekipit nga pika e bardhë në atë lojë.

Ish-sulmuesi i Manchester United shënoi dy nga dy për Barcelonën të shtunën pasdite në miqësoren e fundit para-sezonale të klubit katalanas kundër Stuttgart.Fillimi i parë i Depay nga Ronald Koeman dhe ai shënoi golin e epërsisë me një stil spektakolar.27-vjeçari mblodhi me stil një pasim mahnitës nga distanca nga kolegu holandez Frenkie de Jong, kaloi topin mbi një lojtar të Stuttgart brenda zonës dhe më pas e goditi me forcë në pjesën e prapme të rrjetës.

Ishte një moment magjik nga një lojtar i cili mund të përfundojë si zëvendësuesi i Neymar që Barcelona ka kërkuar gjatë katër viteve të fundit.