Të pamposhtur!!PSG-ja posedon dy formacione bombastike

Parizienët që prej blerjes së sheikut nga Katari kanë qënë në majat e futbollit europian, por ata janë akoma në pritje të titullit të tyre të parë të Champions League.Pronarët e PSG po e dridhin merkaton verore përpara sezonit 2021/22 për të siguruar që Mauricio Pochettino ka burimet më të mira të mundshme për të pushtuar Evropën.

Për pjesën më të madhe, Euro 2020 dhe Copa America 2021 kanë siguruar që afati i transferimit të verës ka qenë çuditërisht i qetë, por PSG ka qenë në gjendje të ekzekutojë një sasi të jashtëzakonshme biznesi.Treshja- Georginio Wijnaldum, Sergio Ramos dhe Gianluigi Donnarumma kanë arritur të gjithë si agjent të lirë, ndërsa Achraf Hakimi i kushtoj një shumë prej 60 milion €.

Duhet të pajtoheni me faktin se PSG tashmë ka një nga skuadrat më të forta të Evropës me Kylian Mbappe dhe Neymar si dy lojtarët kryesorë të kësaj superskuadre.Sezoni i gjatë dhe duke pasur parasysh lëndimet sheiku ka siguruar dy super ekipe për Mauricio Pochetinon.
Shikoni dy superekipet e PSG të cilët i posedon

Ekipi i dyte